Співпраця з бізнесом – запорука розвитку професійно-технічної освіти

Під такою назвою 4 квітня, на базі Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій, відбувся  круглий стіл учасниками якого були – соціальні партнери училища, роботодавці, які забезпечують проходження учнями  виробничої практики, представники центрів зайнятості та директори професійно-технічних навчальних закладів області, які готують робітничі кадри для будівельної галузі, а також керівництво Черкаської області.

Присутні на заході ознайомилися з виробничою базою училища, яка слугує для відпрацювання  учнями практичних навиків, а саме: навчально-практичним центром з професії «Маляр» за технологіями ТМ «Тріора»,  навчально-практичним центром сантехнічного обладнання і устаткування, стали свідками модернізації приміщеннях навчальних майстерень, відведених  під навчально-практичний центр з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій»,  «Маляр»,  «Штукатур».

Увазі учасників зібрання учнями були  продемонстровані майстер – класи з професії «Маляр» та «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

Соціально-економічні умови розвитку України та області зокрема, потребують професійно-компетентних конкурентоспроможних робітничих кадрів. Вагомий внесок у рішення цієї проблеми вносить система професійно-технічної освіти, – наголосив у своєму виступі перший заступник голови облдержадміністрації  В.В. Коваль.

 

Учасники круглого столу неодноразово наголошували на необхідності співпраці професійних закладів освіти з представниками бізнесу з метою підготовки робітничих кадрів, спроможних працювати на виробництві без додаткового навчання.

Актуальність означених питань підтвердила у своєму виступі і директор училища В.О. Молоцило.  Поділилася досвідом роботи щодо залучення до навчально-виробничого процесу соціальних партнерів – представників бізнесових структур. Порушила проблемні питання  щодо участі роботодавців у підготовці кваліфікованих робітників, зокрема, шляхом надання учням ПТНЗ робочих місць та об’єктів  для проходження виробничої практики, працевлаштування випускників та їх закріплення на робочих місцях тощо.

На питаннях підготовки кваліфікованих робітників у закладах системи ПТО в умовах сьогодення, прогнозування потреб у кваліфікованих робітничих кадрах з урахуванням регіонального ринку праці акцентував увагу присутніх і начальник управління освіти і науки В.В. Данилевський.  Зупинився на необхідності налагодження ділового ефективного партнерства між підприємствами, організаціями, установами та ПТНЗ щодо цільової підготовки робітничих кадрів, залучення роботодавців до оновлення та поповнення матеріально-технічної бази ПТНЗ сучасним обладнанням, технікою, устаткуванням.

У своїх виступах учасники круглого столу порушували ряд питань щодо діяльності професійно-технічних навчальних закладів, зокрема і щодо  розробки та запровадження системи обміну інформацією про потреби регіонального ринку праці, формування єдиного банку даних потреби у кваліфікованих кадрах; ділилися досвідом та були одностайними в тому, що  співпраця закладів з бізнесом – це шлях до вдосконалення і модернізації системи професійної освіти.